Mokėk su MoQ - gauk 1 € atgal! Daugiau

8 Lietuvos vietos idealiam pasimatymui

2014-05-13

8 Lietuvos vietos idealiam pasimatymui

Romantiška vakarienė žvakių šviesoje? Vakaras dviese mėgaujantis kino filmu? Pasivaikščiojimas senamiesčio gatvelėmis po žvaigždėtu dangumi? Dažnai vienas šių pasirinkimų puikiai tinka romantiškam pasimatymui, tačiau jei norite iš tiesų nustebinti mylimą žmogų ir patirti nepamirštamų akimirkų drauge, teks paieškoti originalesnių vietų ir užsiėmimų. Skubame į pagalbą ir pristatome 8 Lietuvos vietas idealiam pasimatymui.

Vilniaus universiteto botanikos sodas – atokvėpiui nuo miesto šurmulio su mylimu žmogumi

8 Lietuvos vietos idealiam pasimatymui

Tomo Adomaičio nuotrauka.

Didžiausias ir turtingiausias savo augalų kolekcijomis Lietuvoje botanikos sodas mėgstantiems gamtą, gryną orą ir pavasario spalvas – tikrai puiki vieta pasimatymui. Pasivaikščiojimas nuostabių augalų ir gėlių žiedų apsuptyje leis pajusti akimirkų drauge su brangiu žmogumi romantiką ir grožį. Sode taip pat įrengtas žavus japoniškas sodas, o ypač didelius romantikus sužavės galimybė po sodą pasivažinėti žirgų tempiama karieta. Šiltuoju metų laiku botanikos sode vyksta koncertai po atviru dangumi. Artimiausias jų - akustinis Jurgos Šeduikytės koncertas gegužės 25 d. Puiki proga romantiškai praleisti sekmadienio vakarą su mylimu žmogumi muzikos ir gamtos apsuptyje. Nepamirškite užtiesalo ir patogiai įsitaisykite ant pievutės. Daugiau apie VU botanikos sodą ir jo pramogas sužinosite internetinėje svetainėje.

Šeduvos malūnas – senove alsuojančiai romantikai

8 Lietuvos vietos idealiam pasimatymui Netoli Radviliškio esantis Šeduvos miestelis garsėja daugiau nei 100 metų menančiu autentišku Šeduvos malūnu, šalia kurio šiandien įsikūrusi kavinė ir svečių namai. Tai iš ties puikus Lietuvos kampelis, į kurį galima bent trumpam dviese pabėgti ir pajusti unikalią jo dvasią. Malūno aplinka puikiai sutvarkyta – lankytojų laukia žalia veja, vandens telkinys, tvarkingi takeliai pasivaikščiojimui ir istorinis malūnas fone. Visa tai skamba kaip tikrai puikus planas romantiškai popietei ar visai nakčiai - šalia malūno esančiuose svečių namuose išsinuomokite kambarį, pasimėgaukite pirties malonumais, pavakarieniaukite ten įsikūrusiame restorane.

Pats Šeduvos miestelis taip pat vertas dėmesio, tad po pažinties su malūnu stabtelėkite ir jame. Be to, puiki mintis Šeduvos malūną, Šeduvos miestelį ir kitas lankytinas Šiaulių rajono vietas apžiūrėti keliaujant dviračiais.

Kaip patogiai pasiekti Šeduvos malūną ir praleisti laiką jame sužinosite šioje nuorodoje.

Raudondvario dvaras – trumpam į romantika apipintą praeitį nukelsiančiam pasimatymui

8 Lietuvos vietos idealiam pasimatymui

Raudondvariomene.lt nuotrauka.

Neabejotinai aplankymo vertas ir šalia Kauno esantis Raudondvario dvaras, kuris taps puikia vieta įsimintinam pasimatymui. Renesanso pilies rūmai kartu su kitais Raudondvario dvaro architektūrinio ansamblio pastatais leis pajusti XVII – XVIII a. Lietuvos didikų gyvenimo dvasią, kuriai netrūksta romantikos. Puikus renesanso architektūros paminklas, žavingos apylinkės, kompozitoriaus J. Naujalio memorialinis muziejus, buvusioje dvaro oranžerijoje  įrengtas restoranas garantuos mažiausiai pusdienį šauniai praleisto laiko su mylimu žmogumi. Be to, jei norisi daugiau veiksmo, jau gegužės 17 d. Raudondvario dvare bus minima turizmo ir sporto diena, kurios metu netrūks žaidimų, vyks koncertas, ekskursija po pilies požemius ir bokštą.

Daugiau informacijos apie šią ypatingą vietą rasite Raudondvario dvaro internetinėje svetainėje.

Kretingos žiemos sodas – pasimatymui su egzotikos prieskoniu

8 Lietuvos vietos idealiam pasimatymui

Marijaus Medišausko nuotrauka.

Unikalaus grožio kampelį, puikiai tinkantį pasimatymui, saugo Kretingos miestas. Buvusiuose grafo Tiškevičiaus rūmuose esančiame žiemos sode-oranžerijoje – visuomet vasara. Egzotiškų augalų ir čiurlenančio krioklio garsų apsuptyje kvapnios kavos puodelis su mylimu žmogumi įsimins ilgam. Kretingos miestas su Kretingos muziejumi ir žiemos sodu įsikūręs netoli populiarių pajūrio kurortų, tad jį aplankyti patogu atostogų metu ar tiesiog su mylimu žmogumi susiruošus savaitgaliui prie jūros. Daugiau apie Kretingos žiemos sodą skaitykite čia.

Europos parkas – kultūringam pasimatymui po atviru dangumi

8 Lietuvos vietos idealiam pasimatymui

Gintaro Karoso nuotrauka.

Pasimatymas pačiame Europos centre – tikrai puiki mintis! Senojo žemyno širdyje įsikūręs modernaus ir šiuolaikinio meno muziejus po atviru dangumi, kuriame tikrai nebus laiko nuobodžiauti. Originalūs Lietuvos ir kitų šalių menininkų kūriniai bei rami gamta jame papildo vienas kitą. Drauge su mylimu žmogumi galėsite netrukdomi pasimėgauti ramybe ir vienas kito draugija bei papietauti šauniame lauko restorane. Važiuokite į parką ryte ir ramybe bei romantika galėsite mėgautis dviese. Plačiau apie šią šaunią vietą – paspaudus nuorodą.

Ventės ragas – unikalus Lietuvos kampelis pasimatymui

8 Lietuvos vietos idealiam pasimatymui

Končio Šatūno nuotrauka.

Visai netoli Nemuno upės žiočių, prie Kuršių marių esantis Ventės rago pusiasalis – unikali mūsų šalies vieta. Pasimatymas čia tikrai bus išskirtinis – Ventės rago ornitologinė stotis, kur stebimi ir žieduojami migruojantys paukščiai, ar seniausias šalyje Ventės rago švyturys bei pusiasalį supančios marios buvimą su brangiu žmogumi pripildys gausiais įspūdžiais. Ventės ragas - puiki vieta romantiškam žygiui dviračiais, kurį vainikuoti gali nedidelis piknikas ant Kuršių marių kranto. Plačiau apie Ventės rago įdomybes - internetinėje nuorodoje.

Velnio duobė – netradiciniam pasimatymui gamtoje

8 Lietuvos vietos idealiam pasimatymuiNors šio legendomis apipinto geologinio paminklo pavadinimas galbūt ir neskamba labai romantiškai, tai tikrai išskirtinė vieta, įtraukta į 100 labiausiai saugomų gamtos paminklų Europoje sąrašą. Joje galima pajusti gamtos didybę ir grožį. Aukštadvario nacionaliniame parke esanti 30-40 m. gylio įduba traukia savo paslaptingumu, kuris pasimatymo metu dar labiau suartins su antrąja puse. Pasiruoškite skanių užkandžių, gero vyno ir surenkite šioje išskirtinėje vietoje puikų pikniką. Norėdami daugiau ramybės atvykite prie Velnio duobės anksti ryte arba vėlai vakare.

Aukštadvario regioniniame parke yra ir daugiau šaunių vietų, kurias galima aplankyti pasimatymo metu, tad surenkite smagią ekskursiją sau ir mylimam žmogui.

Molėtų observatorija – pasimatymui po žvaigždėmis

etnokosmologija Danguje spindinčios žvaigždės visuomet traukė romantikus. Puikesnės vietos pajusti kosmoso didybę ir romantiką drauge su mylimu žmogumi nei Molėtų rajone, šalia mažo Kulionių kaimo įsikūrusi dangaus kūnų stebėjimo observatorija, Lietuvoje turbūt nėra. Ten taip pat įsikūręs ir Lietuvos etnokosmologijos muziejus, tad nuobodžiauti tikrai neteks. Be to, observatorijos apylinkėse, ežerų ir nuostabios gamtos prieglobstyje yra įrengta ramių poilseviečių, kuriose galima praleisti išties romantišką naktį palapinėje. Daugiau informacijos apie Molėtų observatoriją galite rasti nuorodoje.

Dėl įsimintino pasimatymo pasistengti tikrai verta – juk su mylimu žmogumi gerai praleistas laikas pats  brangiausias! Drąsiai naudokitės pateiktomis idėjomis ir kvieskite patinkantį žmogų į pasimatymą ;) Komentaruose visuomet laukiame ir Jūsų idėjų.

Atgal